درمان افسردگي درمان افسردگي .

درمان افسردگي

روش هاي مختلف براي درمان افسردگي

درمان افسردگي

يكي از مشكلات رايج در بين بسياري از مردم افسردگي است. افسردگي نه تنها در ميان مردم كشور ما بلكه در كشورهاي ديگر بخصوص كشورهاي غربي نيز بسيار رايج ميباشد. افسردگي يك نوع اختلال اعصاب و روان ميباشد كه ممكن است در طول مدت زماني خاص و يا به يكباره رخ دهد. افسردگي انواع مختلفي دارد كه هر يك به دلايلي رخ ميدهد. از انواع افسردگي شناخته شده تا به امروز بايد افسردگي عمده، افسردگي پايدار، اختلال قطبي، افسردگي پس از زايمان، اختلال عاطفي فصلي، اختلال افسردگي قبل از قاعدگي و همچنين افسردگي غير معمول را نام برد.  هر يك از انواع افسردگي هاي نام برده شده پس از تشخيص از روش هاي درماني متفاوتي نيز برخوردار هستند. امروزه بر خلاف گذشته و با پيشرفت علم، روش هاي درمان افسردگي بيشتر شده اند.

به كمك روش هاي مختلفي كه براي درمان افسردگي ابداع شدهاند امروزه افسردگي به يكي از درمان پذيرترين بيماري ها بدل شده است و اگر تشخيص پزشك درست باشد  و همچنين اراده فرد نيز براي درمان قوي باشد مطمئنا در مدت زمان كوتاهي كه ميتواند چند هفته باشد بهبود خواهد يافت. درمان افسردگي معمولا در يك دوره چند هفته اي و يا چند ماهه كه به نوع افسردگي بستگي دارد انجام ميشود و بيش از ۸۰ درصد افرادي كه به افسردگي مبتلا هستند توانسته اند با رعايت نكاتي كه پزشك در اختيار آنها قرار داده و همچنين مصرف دارو به نتيجه رسيده و بهبودي خود را به دست آورند. از روش هاي درمان افسردگي به طور كلي ميتوان به درمان با دارو درماني و روان درماني اشاره كرد. البته معمولا پزشكان براي درمان افسردگي از هر دو روش بصورت تركيبي نيز  كمك ميگيرند. درمان افسردگي با روش هاي دارويي تنها بايد زير نظر پزشك انجام شود . بيمار به هيچ وجه نبايد به صورت خودسرانه و با پيشنهاداتي كه ديگران به او ارائه ميدهند اقدام به خود درماني نمايد. طبق آمار به دست آمده اكثر افرادي كه بصورت خودسرانه و با روش هايي كه ديگران در اختيار آنها قرار داده اند اقدام به درمان نموده اند نه تنها بهبود نيافته اند بلكه ميزان افسردگي آنها نيز حاد تر و شديدتر نيز شده است.

درمان افسردگي با روش روان درماني نيز بسيار موثر خواهد كه ميتوان در كنار مصرف دارو از اين روش ها نيز به عنوان مكمل بهره برد. درمان افسردگي به روش روان درماني نيز اصول خاص خود را دارد و اطرافيان فرد مبتلا به افسردگي نيز بايد شرايط او را در نظر گرفته و مانند يك فرد سالم و عاري از هر گونه بيماري رواني و عصبي با او برخورد نكنند. روند درمان افسردگي زمان بر خواهد بود و فرد بيمار نبايد انتظار داشته باشد كه دارو درماني و يا روان درماني در مدت زمان كوتاهي نتيجه بخش باشد. مدت زمان درمان افسردگي همانطور كه در ابتداي مطلب نيز به آن اشاره شد نسبت به نوع افسردگي متفاوت ميباشد و نبايد انتظار درمان در كوتاه مدت را داشته باشيد. يك نكته بسيار مهم كه افراد مبتلا به افسردگي بايد به آن توجه داشته باشند مصرف به موقع دارو و همچنين رعايت تمام مواردي است كه پزشك براي درمان توصيه نموده است. . براي كسب اطلاعات بيشتر  مي توانيد به وب سايت تخصصي روانشناسي دكتر كاميار سنايي مراجعه نماييد


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۰:۴۲ توسط:مبنا موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :